Успех гимназијалаца на општинским такмичењима „Књижевна олимпијада” и „Српски језик и језичка култура”

У нашој школи су и ове године одржана такмичења из области Српски језик и књижевност.
3.2.2024. одржано је Општинско такмичење Књижевна олимпијада на којем су се такмичили ученици Гимназије и Средње стручне школе „4. јули”. На Окружном такмичењу представљаће нас ученици:
  • Први разред: Лазар Мијатовић и Никола Станић (ментор Младен Ђуричић);
  • Други разред: Исидора Ђукић и Стефан Глођовић (менторка Јасмина Милић);
  • Трећи разред: Сара Пантовић, Наталија Предовић, Александар Леђенац (менторка Јелена Вујовић) и Милена Љешковић (менторка Невена Малетин).
24.2.2024. одржано је Општинско такмичење из Српског језика и језичке културе на којем су ученици Гимназије одмеравали знање са ученицима из Средње стручне школе „4. јули”. На окружно такмичење су се пласирали ученици наше школе:
  • Први разред: Сања Пјекни (менторка Татјана Бјекић), Јана Мартић и Наталија Вујовић (менторка Јелена Вујовић);
  • Други разред: Никола ГордићМаша Аврамов, Јана Аврамов, Николина Драгачевић и Луна Драшковић (менторка Јасмина Милић);
  • Трећи разред: Лана Ђуровић (менторка Јелена Вујовић) и Аљоша Пинтерић (менторка Јасмина Милић).
Честитамо ученицима и менторима!
Ауторка текста: Јасминка Олић Илчешин, проф. српског језика и књижевности